Apr 17, 2024 - 0 Comments - Finance -

Do zlata se dá docela dobře investovat


Dneska je zlato docela dost ceněné a zvlášť, pokud je to šperk. Do zlata se dá docela dobře investovat – a dá se do něj jakoby “schovat” hodnota peněz. V dnešní době je totiž inflace docela populární slovo. Všechno se zdražuje a jednotlivé věci jsou čím dál více dražší. Začneme od úplně základních potravin, jako jsou ovoce, zelenina, potažmo třeba maso a mléčné výrobky. A když mají lidi našetřenou nějakou větší částku, tak jim to sebere inflace. Uvedu příklad, abyste to lépe pochopili. Máte uspořeno například pět tisíc. Jdete do obchodu nakoupit. Dříve například kilo kuřecího masa stálo sto padesát, dnes už je to dvě stě padesát kupříkladu.

s

A za předpokladu, že jste třeba důchodce a nemáte stabilní příjem, tyto peníze budou rychle pryč. Ani důchody, co dostávají starší lidé nejsou nic moc. A to ani nemluvím o tom, že hranici, kdy člověk půjde do důchodu, chtějí pořád posouvat. Vraťme se ale ke zlatu. Je zlato dokonalé Fahd? Já bych řekla, že ano. Zlato má čím dál větší hodnota. A co je nejlepší ochranou před inflací? Zkuste investovat do zlata. Můžete tím akorát něco získat. Já jsem to tak taky udělala a jsem spokojená. Záleží na tom, jestli si chcete koupit zlaté šperky, nebo spíše zlaté odlitky anebo cihličky.

s

To už záleží čistě na vás, co preferujete. Nemusíte se ale bát, i když si nakoupíte zlaté šperky, tak mají velkou hodnotu a když je ve zlatě zasazený ještě nějaký vzácný kámen (jako například topaz, diamant, safír, křišťál a podobně), má samozřejmě hodnotu větší. Já si myslím, že investovat je v dnešní době rozumné a kór když se všechno zdražuje a bude hůř. Ve zlatě ale hodnotu budete mít uchovanou – a je jenom na vás, jestli za čas zlato sami prodáte anebo necháte jeho hodnotu růst třeba deset let a až potom si na něj najdete nějakého kupce, který ho odkoupí. Anebo si ho necháte.