Oct 23, 2023 - 0 Comments - Finance -

Vlastní nemovitost – jak ji získat


V posledních letech natolik vzrostly ceny nemovitostí, že mnoho lidí má problém si vlastní dům nebo byt koupit. Naprostá většina lidí je odkázaná na hypotéku, kterou ovšem už také nezíská automatiky každý kdo nemá dluhy a chodí do práce. Dnes mají problém hypotéku získat i páry kde oba pracují a mají poměrně slušný příjem. Banky totiž zpřísnily podmínky pro získání hypotečního úvěru. Je to trochu paradox, protože zatímco platit hypotéku podle propočtů banky nezvládnete, stejně vysoký nájem platit budete zvládat. Leckdy jsou nájmy dokonce vyšší než by byla splátka úvěru, a tak se lidé dostávají http://blesk.cz/clanek/zpravy-svet/514925/vezneni-katalansti-politici-dostavaji-lepsi-jidlo-nez-my-bouri-spanelsti-bachari.html do pasti – vlastní bydlení mít nemohou, ale nájemné platit musí.

peníze dům

Problém získat hypotéku mají i lidé, kteří ukončili insolvenci a nebo mají nějaký úvěr, byť jde o splátku v řádu maximálně pár tisíc. Sebemenší dluh vám u banky snižuje bonitu, a pro banku jste potencionálně nespolehlivý klient. Proto se chovejte zodpovědně a nepůjčujte si peníze ani na nové auto. Abyste získali hypotéku, musíte mít pozemek, nebo našetřenou poměrnou část peněz vůči výši hypotéky a nebo musíte mít koupenou nemovitost k rekonstrukci.

stavba domu

Pro řadu lidí bohužel není klasická hypotéka možností jak se dostat k vlastnímu bydlení. Pokud vás přesto touha po jeho získání neopouští, asi budete hledat cesty jak se k něm dostat i tak. Jednou z nich může být nebankovní hypotéka, kterou většinou poskytují různé společnosti, které poskytují i klasické úvěry. Pokud si budete chtít takovou hypotéku vzít, je nutné si projít velice pečlivě podmínky jejího získání a trvání. V opačném případě byste mohli být velice nepříjemně překvapeni. Cesta k vlastnímu bydlení je leckdy velice trnitá, ale vždycky je potřeba pečlivě zvážit zda budete moci úvěr splatit. Pokud splácet nebudete, o nemovitost přijdete i když bude hypotéka nebankovní.