Oct 13, 2023 - 0 Comments - Zboží -

Užijte si své ženství.


Menstruační pomůcky prošly od počátku lidstva neuvěřitelným vývojem. V počátcích ženy nevyužívaly hygienické pomůcky vůbec, jednalo se o takzvanou volnou menstruaci. I dnes se tato forma opět vrací do módy, stále jde (a ani do budoucna se nepředpokládá změna) o velmi malé procento využivatelek. Dalším postupem spolu s vývojem dámského spodního prádla byly proužky látky a různé hadříky. Tyto pomůcky se zachovaly po nejdelší dobu, protože byly relativně snadno dostupné, znovupoužitelné a svůj účel splnily. Nebyly ale úplně hygienické, byly nepohodlné a také nefungovaly stoprocentně. Z pruhů plátna se postupem času vyvinuly vložky.

Módní i funkční

Těch máme nyní nepřeberné množství – ve všech tloušťkách, s křidýlky i bez nich, v různé délce, tvaru, materiálu a dokonce i s vůní. Dalším zásadním krokem byl vznik pomůcek, které se zavádí dovnitř těla ženy. Mohou to být tampóny, menstruační houby nebo kalíšky. Všechny tyto verze jsou nenápadné, pohodlné, dají se využít při sportech i ve vodě, rizikem u tampónů je ale syndrom toxického šoku a obecně forma zavádění je pro některé žen nepříjemná. Výdobytkem moderní doby, který souvisí s vývojem vědy a nových funkčních materiálů, jsou menstruační kalhotky.

Pohodlí bez starostí

Obrovské množství žen na ně začíná přecházet a uvědomuje si nesporné výhody, které s sebou tyto kalhotky přinášejí. Menstruační kalhotky můžete nakupovat u obrovského množství firem, najdete je v různých barvách i střizích. Pojmou mnohem více než běžné vložky, jsou nenápadné, hezké, příjemně sedí na těle, nevyvolávají pocit mokra, nepropustí zápach, jsou antibakteriální a chrání vás před infekcemi. Navíc jsou velmi ekologické. Novinkou na tomto poli jsou menstruační kalhotky do vody myfemini.cz, které vám umožní setrvat u oblíbených vodních aktivit i v období menstruace. Nikdy nebylo snazší si plně užít své ženství ve všech fázích cyklu.