Dec 29, 2023 - 0 Comments - Zboží -

Není co závidět


Jen málokdo z nás si dovede představit, co je to jezdit kamiónem a vyměnit pohodlí vlastního bytu za nepohodlí v kamiónu. A to nejen na jednu noc, ale třeba i na čtrnáct dní a více dní v kuse. Trasy kamioňáků vedou přes celou Evropu. A jistě víte, co všechno si s sebou berete, když vyrážíte na dovolenou nebo jen na víkend někam mimo svůj domov. To všechno se snaží s sebou vozit i všichni řidiči kamiónů. A řadu věcí navíc, protože kamión je jejich přechodné bydliště, které se snaží si co nejvíce vylepšit a přiblížit svému trvalému bydlení.

Řadu doplňků do kamionu si mohou v jakémkoliv obchodě, ale proč si nekoupit vše na jednom místě a od těch, co kamiónům rozumí a mají velmi širokou nabídku i podle jednotlivých značek kamiónů, protože ne vše se dá pořídit univerzálně.

kamion

Co se bude jistě řidiči kamiónu hodit je zásuvka 24V ABS 7 pólová convoytruck. Dnes už se nejezdí podle mapy, ale podle navigace a mít stále dobitý mobil je nutností. Navíc si může řidič uvařit alespoň čaj nebo kávu, aby si zpříjemnil ráno před dlouhou cestou.

Být neustále na cestách, to je velmi náročné povolání, i když vám ho bude řada lidí závidět. Myslí si, že poznáte spoustu krásných nových míst, jenže pravda je někde jinde. Celý den jedete po dálnici, která vede mimo města, má po okrajích protihlukové stěny a vy nevidíte vlastně nic, jen řadu aut před sebou nebo v protisměru a večer se akorát snažíte najít místo, kde se dá zaparkovat, něco pojíst a přespat. Jsou to většinou parkoviště přímo u dálnice, takže můžete být na okraji Paříže, ale z města jako takového neuvidíte nic.

kamion

Řídit kamión, to jste trochu svým pánem, ale jen trochu, protože máte náklad, který musíte ve stanovený čas dovézt na místo určení a nikoho nebude zajímat, jestli jste uvízli v koloně nebo jaké bylo po vaší cestě počasí.

Jó řidič, ten tvrdej život má.