Oct 14, 2023 - 0 Comments - Zboží -

Nakupujte rozumně


Ze všeho nejlepší je nakupovat z druhé ruky. Dokonce se konečně v českém prostředí, ve městech rozmohlo i swapování, které je v západních zemích na denním pořádku, jedná se o výměnu věcí, které už doma nepotřebujete. A začíná se rozmáhat i nakupování z druhé ruky, které byste rozhodně neměli zavrhovat, jenom proto, že se vám někdy v minulosti podařilo narazit na obnošené a staré kousky, které byly vhodné akorát tak na spálení, a ne na prodej. Dnes už je ale všechno jinak. Dokonce frčí i second hand eshop, tedy internetové sekáče, na kterých můžete nakupovat jako na kterýchkoliv jiných internetových obchodech. Princip je úplně stejný. A na některých se prodávají opravdu krásné kousky, dokonce i nové, jenom rozbalené. Proč tedy těmto věcem nedat druhou šanci přímo u vás doma? Ušetříte peněženku i naší planetu Zemi.

secondhand

Navíc v klasickém sekáči najdete kousky, ve kterých pak nepotkáte několik vašich kolegyň nebo spolužaček, ale budete si moci utvořit svůj vlastní styl, který bude jedinečný a osobitý a nebudete se nikomu ani trochu podobat. Snížíte tím produkci nových textilií, která se významným způsobem bohužel podílí na globálním ovlivňování životního prostředí ne tím správným dobrým směrem. Navíc na tom ještě ušetříte, no není to sen? Zejména pak, pokud oblékáte celou vaší rodinu včetně dětí, které ze všeho hned vyrostou.

obleceni

Může se to pro vás stát i zábavou, ten hon za nalezením jedinečného kousku, což mnoho žen na tom právě uchvacuje, to hledání pokladu, který nevíte, odkud na vás vykoukne. Nemusíte už chodit jenom po těch kamenných obchodech, podívejte se i na ty internetové, jako je například Semoda, kde většinou najdete opravdu nové kousky, které nebyly nikdy nošené. Nákupem zde budete podporovat lokální ekonomiku, snížení uhlíkové stopy, omezení používání chemikálií, prodloužíte životnost textilií, které by třeba zbytečně skončily ve spalovně.