Nov 21, 2023 - 0 Comments - Zboží -

Modely aut pro milovníky retro stylu


Vyznává vaše rozvětvená rodina retro styl a rádi byste ji překvapili něčím stylovým, krásným a zajímavým? Máme pro vás několik tipů, jak to provést snadno a jednoduše.

Modely aut

K retro stylu patří zejména oblečení, obuv, nábytek a některé domácí spotřebiče či elektronika. Spojují nás s dobou dvacátého století v širokém časovém rozpětí a my si můžeme u některých výrobců zvolit to, co odpovídá spíše padesátým létům – krátce po druhé světové válce, anebo éře Hippies let šedesátých, doby největší slávy skupiny Beatles, či naopak věhlasu švédské skupiny ABBA let sedmdesátých, anebo svéráznému, ale velmi vkusnému a barevnému odívání v době let osmdesátých.

retro puntíky

Ke každému období patří i typický vozový park a ten si můžeme připomenout modely aut té doby. Sběratele a propagátory retro předmětů zřejmě nejvíce osloví vozidla tuzemské výroby anebo ta, co náležela zemím bývalého socialistického bloku, tedy zejména NDR, Sovětského svazu a Rumunska.

Škoda 1000 MB

Puntíky, kam se podíváš

Součástí módy padesátých let se staly puntíky. Zpravidla šlo o bílé tečky na červeném podkladu, případně v obráceném sledu, a vídali jsme je převážně na textiliích. Zároveň se k nim přidala i obuv a bytové doplňky a dnes je na trhu k mání celá řada těchto tematicky laděných výrobků. Bez problémů nakoupíte ručníky, osušky, prostírání, utěrky, povlečení, zástěry, sukně, šaty, šátky, šály, ale i krásné červené hrnky s bílými puntíky, jako kdyby je někdo zhotovil před sedmdesáti lety.

Model auta značky Škoda zabalíte do kartonové krabice, převázané puntíkovanou mašlí, a v druhé krabici budete mít nachystané povlečení a hrnek, a můžete se těšit, až obě krabice obdarované osoby rozbalí. A možná, že budou mít podobný nápad a překvapí vás také nějakou působivou retro sestavou, takže váš Štědrý večer získá zajímavý a nevšední ráz.