Dec 15, 2023 - 0 Comments - Podnikání -

Když se nedohodnete na úklidu bytového domu


Bydlení v panelových domech má své nesporné výhody. Jednou z těch zásadních je to, že vám odpadá starost o údržbu objektu po technické stránce. Nemusíte zkrátka čistit a natírat okapy, udržovat oplocení, fasádu či komíny, pečovat o zahradu atd. V bytě za sebou zabouchnete vchodové dveře, a pokud jej máte zrekonstruovaný, v podstatě vás nemusí nic jiného zajímat. Ve velkých městech navíc panuje taková anonymita, že se lidé neznají ani z jednoho domu, natož pak z celého sídliště. Jedinou výjimkou jsou domovní schůze, tam se však potkáváte poměrně zřídka.

bytový dům

Domovní schůze mohou mít poklidný průběh, pokud v domě bydlí rozumní lidé, ale jestliže se tu vyskytují problémoví jedinci, nebude s nimi snadné pořízení. Například ohledně úklidu společných prostor. Nemůžete je donutit provádět pravidelně úklid, nelze proti nim uplatnit finanční sankce a nějaká napomínání a hádky ještě více rozvíří destruktivní energii ve vašem domě. Mnohem rozumnější je odhlasovat si na schůzi úklid společných prostor úklidovou firmou.

úklid v paneláku

Úklid paneláku v Praze profesionály pak změní váš život k nepoznání. Odpadnou starosti se samotným úklidem i s tím, že musíte myslet na to, kdy vlastně máte službu, musíte si to psát do kalendáře a přizpůsobit tomu i váš program volného času.

Úklidová firma se postará nejen o úklid schodiště (vytírání schodů), ale i o zajištění pořádku a čistoty v ostatních společných prostorách, kam patří vstupní vestibul, výtah a sklepní prostory a chodby.

K nejnáročnějším úklidovým pasážím patří mytí oken. K tomu se zdráhá nejeden nájemník či majitel bytu, protože ve velkých výškách někteří lidé trpí závratí a při mytí okna stačí jediný chybný pohyb, a je z vás nebožtík. Tyto případy bohužel nejsou ojedinělé a můžete se o nich dočíst i na Internetu. S profesionály toto řešit nemusíte, a koneckonců vám mohou dle dohody umýt okna i ve vašem bytě.