Nov 13, 2023 - 0 Comments - Podnikání -

Kam zamířit na výlet s pronajatým autem


Některým lidem se nevyplatí vlastnit automobil, i když jsou majiteli řidičského oprávnění. Měli by tak nízký kilometrový nájezd, že by investice do všech povinných plateb včetně zajištění dobrého technického stavu vozidla převážily zisk. Proto se jim vyplatí tu a tam si vůz pouze pronajmout, třeba na víkendový výlet. Jestliže využijete služeb nejlevnější autopůjčovny v Praze, kam se vyplatí odtud vypravit do přírody, aby to stálo za to?

lvi v ZOO

Výlet s rodinou do ZOO – největší zoologická zahrada v republice se nachází v Praze Tróji, tam ovšem nepotřebujete jezdit autem, snadno vás tam dopraví tramvaj z Holešovic, ale my bychom vám navrhli jiný výlet – do Zooparku Zelčín u Mělníka nebo Zooparku Zájezd nedaleko Buštěhradu u Kladna. A máte-li rádi letadla a chcete-li je pozorovat z neobvyklého úhlu přímo zpředu před přistávacím manévrem, zastavte se u kruhového objezdu nad Tuchoměřicemi v ulici Ke kopanině, budete mít z východního směru před sebou desítky letadel, sedajících na hlavní přistávací a vzletovou dráhu 06/24.

lemur kata v ZOO

Protáhněte výlet dál – co by se vám mohlo zamlouvat, je Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko. Nachází se jihozápadně od Prahy, obepíná střední a dolní tok řeky Berounky a vévodí ji bývalý královský hrad Křivoklát. Křivoklátské lesy patří k vyhledávané rekreační lokalitě zejména obyvatel Kladenska a Berounska zejména pro členitost a rozmanitost tamní krajiny. Údolí Berounky je nesmírně romantické a patří k nejkrásnějším přírodním jevům v Evropě. Ostatně, můžete se o tom přesvědčit sami na výletě autem, nebo jako vodáci při splouvání řeky od Dolanského mostu s cílem v Nižboře.

Posázaví – zamíříte-li jižním směrem do oblasti dolního Posázaví, zřejmě vás tu uchvátí úsek peřejí mezi obcemi Krhanice a Píkovice. Sázava tu vytváří působivý kaňon s mnoha obřími balvany, který si oblíbila řada majitelů rekreačních chat včetně folkového kytaristy a zpěváka Honzy Nedvěda. Posázaví je také spojováno s životem prvorepublikové herecké hvězdy Jiřinky Sedláčkové.