Nov 21, 2023 - 0 Comments - Podnikání -

Jídlo na svatbu


Jestli vás příští rok čeká svatba, určitě přemýšlíte nad těm, co všechno na svatbu chcete a co na ni musíte zařídit. Jestli chcete mít normální svatbu jako většina ostatních lidí, nezbývá vám nic než zařídit svatební místo, obřad, oblečení, oznámení, prsteny, výzdobu a na vašem už tak dlouhém seznamu by rozhodně neměla chybět svatební hostina. Dalo by se říct že ta je základem každé svatby. Žádná svatba se bez ní neobejde. Nemusí jít o hodování od rána až do večera, ale hosté by měli mít k dispozici dostatek jídla.

svatební menu

Dříve bylo běžné že vrcholem svatební hostiny byl hovězí vývar a svíčková na smetaně. Jenže i svatby podléhají módním trendům, a ani jídlo se jim nevyhnulo. Poslední roky je v kurzu podávat na svatbě spíše lehčí jídla, protože na svatbách se podává celkem velké množství sladkých zákusků a dezertů. Není proto radno podávat hutná jídla, protože lidé si namísto krásných vzpomínek ze svatby odnesou bolesti břicha. Je totiž velice těžké odolat všem těm lahodným pokrmům a dezertům, které jsou volně k dispozici.

Jestli chcete na své svatbě podávat něco netradičního, objednejte si u cateringové firmy například obložené mísy, různé saláty, a nebo třeba kanapky a sushi. Můžete podávat kompletní moderní menu a pro ty, kteří by sushi nejedli, můžete objednat něco klasického.

stůl jídlo

Ideální svatební menu obsahuje pro každého něco. Hosté by si měli uvědomit že není jednoduché sestavit svatební jídelníček tak, aby si vybral každý. Někteří lidé mají potravinové alergie a tak je ještě těžší najít kompromisy. Každý host by si ale měl umět najít něco co si na svatbě vychutná. Proto je lepší podávat více variant, které se navíc dají kombinovat dohromady. Díky tomu bude svatební stůl plný jídel, která si určitě najdou svoje strávníky a vy nebudete muset sledovat jak potají vytahují svačinky z tašek.