Dec 05, 2023 - 0 Comments - Zboží -

Jak využít sušené květiny?


Sušené květiny jsou jedinečný způsob, jak můžete ozdobit váš dům. A nejenom to. Ze sušených květin můžete vytvořit spoustu zajímavých a užitečných věcí. Sušené květiny jsou zdrojem elegance. Dodávají okolí nádech romantiky a hodí se prakticky do jakékoliv domácnosti. Můžete si je vystavit do vázy nebo z nich tvořit různé výrobky.

sušené květiny

Co tedy můžeme dělat se sušenými květinami?

Květinové věnce

Ze sušených květin vytvoříte nádherné květinové věnce. Jejich výhoda je to, že vám nikdy nezvadnou, a můžete takový věnec používat roky a roky. Podle druhů použitých květin se vám bude hodit do domácnosti v každém ročním období. Můžete zakoupit již hotový, nebo si jednoduše vyrobit svůj vlastní.

Koupelová sůl

Soli do koupele jsou skvělým způsobem, jak dosáhnout větší relaxace, pokud si budete hovět ve vaně. Koupelová sůl napomůže vašemu uvolnění a má blahodárné účinky na vaše tělo. Podle přidání různých sušených květin ji můžete proměnit například ve skvělý dárek.

koupelová sůl

Kytice

Nejjednodušší způsob, jak využít sušené květiny je udělat z nich sušenou kytici. Ta bude vypadat dobře ve váze v každé domácnosti. Pokud chcete docílit co nejvíce efektu, jako byste měli ve váze neustále čerstvé květiny, použijte stabilizované květiny.

Květinové girlandy

Květinové girlandy jsou vítanou ozdobou každé domácnosti. Vyzdobíte s nimi nejrůznější prostory. Jsou krásné zavěšené, i když je kolem něčeho jen tak ledabyle omotáte. Velmi krásné jsou například se sušenými růžemi. Růže dodají prostoru eleganci a vytvoří romantické prostředí.

Svíčky

Vyrábíte domácí svíčky? Jejich výroba je velmi jednoduchá a skvělé je, že si můžete vytvořit přesně takovou svíčku, jakou chcete. Když do rozpuštěného vosku přidáte hrst sušených květin, nebo je do tuhnoucího vosku mírně zatlačíte, získáte nádhernou dekoraci do domácnosti, nebo skvělý dárek pro své blízké.