Jun 17, 2023 - 0 Comments - Zdraví -

Jak podpořit detoxikaci organismu?


Proč detoxikace?

I když se snažíte žít zdravě, alespoň 1x za rok je fajn dopřát si detoxikační kúru. Toxiny a nežádoucí látky totiž útočí úplně na každého. Tělo zanesené škodlivinami tak špatně pracuje, je unavené, bez energie, má problémy s trávením a tak dále.

Dobrá zpráva je, že k detoxikaci nebudete potřebovat nic extra speciálního. Žádné předražené pilulky. Bohatě si vystačíte s přírodními zdroji a zdravými návyky jako je například spánková hygiena.

Detoxikace uleví tělu i jednotlivým orgánům.

česnek

Detox je pro vás, pokud:

  • pijete alkohol
  • kouříte
  • jste často ve stresu
  • máte rádi sladká a tučná jídla
  • často se stravujete ve fast foodech
  • ovoce a zeleninu jíte zřídka kdy
  • jste unavení, bez energie a máte dlouhodobě špatnou náladu
  • zdravotně se necítíte dobře, třepí se vám nehty a zlobí trávení (či jiné zdravotní obtíže)

Co pomůže s detoxikací organismu?

1) kopřivový čaj

Vyrazte si nasbírat čerstvé kopřivy a připravte si z nich čaj. Kopřiva je známá jako čistič těla. Čistí krev, podporuje metabolismus a působí protizánětlivě.

2) kurkuma

Kurkuma má silné antioxidační účinky a příznivě působí zejména na játra a trávící systém. Indická ajurvéda ji používá už více jak 6 000 let. Věděli jste, že na sebe také váže kovy a dokáže je vyloučit z těla ven?

čaj

3) aloe vera

Gel z aloe vera ocení nejvíce vaše střevo. Ale to když je v kondici ovlivňuje další orgány. Pitím gelu z aloe vera podpoříte správnou funkci střev a lepší vstřebávání živin. Zároveň se odplaví usazené toxiny a zneutralizuje dutina ústní. 

4) česnek

Klasika, silný český česnek. Ne nadarmo se mu říká přírodní antibiotikum. Denně zkonzumujte jeden stroužek. Česnek má antioxidační, protiplísňové a antibakteriální účinky. Posiluje imunitu a působí jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám. V česneku se nachází až 400 účinných látek. A pokud vám vadí česnekový odér, rozžvýkejte po konzumaci česneku pár lístečků máty peprné.