Apr 13, 2024 - 0 Comments - Podnikání -

Demolici domu vždy svěřte profesionálům


Nákup stavební parcely může někdy obnášet starosti navíc. Představte si, že jste si právě vyhlédli fantastickou rekreační oblast na Berounce, například s krásným výhledem na řeku, což bývá na středním toku poměrně časté (např. Havlova skála, vyhlídky nad Krašovem, Přírodní rezervace Třímanské skály), a v tamním místě je na prodej parcela se starým zděným domem, který je určen k demolici.

demolice domu

Místo se vám ale tak zamlouvá, že svolíte k prodeji a zaplatíte rezervační poplatek. Prodej nakonec dopadne dobře, veškeré administrativní formality vyřídíte s realitním makléřem nebo právníkem bez problémů a pozemek je váš. V den D vám bývalý majitel předá klíče od domu i od zahradní branky, a pak už je na vás, co s pozemkem provedete.

demoliční práce

Jistou možností je stavět nový dům nebo rekreační chatu na starých základech původního objektu. Chce to statika, který stavbu prohlédne, provede potřebná měření a usoudí, zda má význam staré základy využít. Pokud jsou například podsklepené, a jde o kamennou podezdívku nebo zachovalý armovaný beton, pak by to neměl být problém. Bude tedy pouze nutné zajistit demoliční práce a postarat se o demolici domu s profesionální firmou.

Demolice objektů jsou specifické pracovní operace a měli byste je svěřit odborníkům z několika důvodů:

Je třeba zachovat základy – jestliže se amatér pustí do demoličních prací, může to dopadnout tak, že se základy domu poškodí, a musely by se pak i ty vybourat, což je zbytečná práce a starost navíc. Profesionálové postupují tak, že vám základy domu zachovají neporušené.

Neočekávané zřícení stavbydemolice domu musí být řízená, jinak je tato činnost velmi nebezpečná a mohlo by dojít k nečekanému pádu stavební konstrukce, k zavalení osob, zničení okrasné části zahrady nebo k poškození domu či zahrady na sousední parcele. Neriskujte proto zbytečné problémy a práci svěřte tomu, kdo ví, co dělá, a hlavně tomu rozumí.