Dec 16, 2023 - 0 Comments - Zboží -

Betonový plot si raději nechte postavit


Kdybychom uspořádali anketu, kdo z vás se věnuje kutilství alespoň v omezeném měřítku, zvedly by ruku tisíce, možná statisíce mužů a samozřejmě i žen. Naše země je tímto fenoménem proslulá, a to zejména díky tradici z doby socialismu, kdy lidé byli nuceni poradit si sami v mnoha svízelných situacích. Tehdy na trhu chyběli řemeslníci, některé hotové výrobky a leckdy i stavební či konstrukční materiál. Kutilové jsou schopni dokázat i takové věci, za něž by se nemuseli stydět ani profesionálové, a pouští se do velmi obtížných operací. Někdy je hranice mezi kutilstvím a profesionalitou dokonce obtížně zjistitelná a málokdo se v tom vůbec vyzná.

betonový plot

Nezřídka se stává, že se kutil pustí do výstavby betonového plotu na klíč https://www.montazmpc.cz/. Můžeme to takto nazvat, protože si obstará všechny potřebné pomůcky a nářadí a začne se stavbou od pomyslné „píky“. Jenže betonový plot není dětská hračka, stavebnice z plastu, s níž si naše ratolesti postaví během půl hodiny celý dům, zde máme před sebou masivní a těžké betonové díly, a to je právě ten zásadní problém. Hmotnost desek je natolik vysoká, že je nutné mít k dispozici autojeřáb i s jeřábníkem, nebo alespoň kladkostroj. A pokud stavíte jen oplocení kolem své zahrady a nemáte v plánu se tím živit a stavět jej častěji, bude investice do technického vybavení takřka nevratná. Výstavba plotu na klíč je v tomto případě zpravidla výhodnější od profesionální firmy.

cihlová zeď

Kdo vám vykope otvory pro sloupky – tuto otázku byste si měli klást ještě před započetím celé akce. Půjde-li o krátký plot se čtyřmi sloupky, čtyři výkopové jámy byste mohli zvládnout zhotovit sami během víkendu, ale u oplocení o délce přes šedesát metrů už bude otvorů mnohem víc, a tato činnost je natolik fyzicky namáhavá a vyčerpávající, že byste to mohli odstonat. Kdo není na tvrdou fyzickou práci zvyklý, měl by ji raději svěřit někomu zdatnějšímu.